Co to jest druk offsetowy?

Druk offsetowy to technika druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże zadrukowywane za pomocą cylindra pośredniego pokrytego obciągiem gumowym.

Technika druku offsetowego jest zwykle używana do druku dużych nakładów. Jest to jedna z najczęściej używanych opcji drukowania ze względu na powtarzalność wydruków przy zachowaniu wysokiej jakość i powtarzalności.

Czym tak jest druk offsetowy

Druk rolowy (zwojowy) – druk rolowy stosowany jest do bardzo dużych nakładów. Papier do takiego druku podawany jest na maszynę w postaci wstęgi bezpośredni z roli. Prędkość druku jest bardzo szybka, dlatego wykorzystuje się tutaj farby lejne (o małej lepkości).

Są dwa rodzaje utrwalania druku rolowego :

1. Poprzez wsiąkanie w podłoże
2. Poprzez wsiąkanie w podłoże i odparowywanie w wysokiej temperaturze. (tunel suszący)

Druk offsetowy arkuszowy w przeciwieństwie do druku zwojowego jest wolniejszy, ponieważ arkusze papieru są podawane pojedynczo. Pomimo tego offsetowy druk arkuszowy nadal jest uważany za opcję szybkiego drukowania w porównaniu z innymi dostępnymi technikami druku arkuszowego. Druk offsetowy odwzorowuje się wysoką jakością obrazu. Precyzyjnie odwzorowuje kolory. Offsetowo można drukować bardzo duże ilości w krótkim czasie, co przekłada się na stosunkowo niską cenę. Dlatego też druk offsetowy cieszy się dużym zainteresowaniem.

Co drukujemy offsetowo?

1. Broszury
2. Ulotki
3. Katalogi
4. Gazety
5. Czasopisma
6. Notesy
7. Kalendarze
8. Książki
9. Plakaty
10. Papiery firmowe
11. Mapy
12. Torby reklamowe
13. Teczki na dokumenty
14. Opakowania
15. I wiele innych produktów

Shopping Cart