Nasza praca zdobyła Grand Prix za druk i oprawę

Nasza praca zdobyła Grand Prix. Duże doświadczenie i wiedza poligraficzna pozwoliły nam na realizację złożonego lecenia. Zlecenie zostało wykonane perfekcyjnie. W roku 2006 w prestiżowym konkursie ART of PACKAGING Drukarnia MATRIX zaprojektowała i wykonała opakowanie - album, jest to w istocie teczka z nośnikiem CD i w swoich kieszeniach zawierała dwie drukowane publikacje. Nasza praca wygrała w kategorii otwartej zajmując pierwsze miejsce, a następnie została wybrana jako Najpiękniejsze Opakowanie Roku zdobywając GRAND PRIX.

  Wykonany w naszej drukarni projekt, druk, oprawa zostały nagrodzone.

Projekt i wykonanie Drukarnia - Introligatornia MATRIX

Album pokonkursowy „Kanon Twórców – Digital Edition”

Zwycięzcą części otwartej jak i w części komercyjnej konkursu ART OF PACKAGING 2006 zostało opakowanie - album pokonkursowy „Kanon twórców – Digital Edition“ stworzony dla firmy Canon Polska Sp. z o. o. Za projekt i wykonanie zwycięskiego opakowania odpowiedzialna była nasza drukarnia.

W drodze do zwycięstwa zaprojektowane wykonane przez nas opakowanie - album musiało rywalizować z projektami firm takich jak: Dermika, Dr Jrena Eris, Karmi oraz z licznymi pomysłami najbardziej kreatywnych studentów ASP.

Opakowanie cechuje duża funkcjonalność: jest to połączenie najwyższej jakości prezentacji drukowanej w technologii offsetowej, z wersją elektroniczną na nośniku CD. Opakowanie zostało zaprojektowane i wykonane w formie teczki. W bocznych kieszeniach opakowania - albumu znajdują się drukowane w najwyższej jakości arkusze przybliżające ideę akcji i nagrodzone prace. Należy zwrócić też uwagę na oryginalny sposób podawania i eksponowania płyty CD.

W opakowaniu tym płyta CD jest mocno eksponowana i podawana w bardzo oryginalny sposób. Niekonwencjonalny kształt całego opakowania jest bardzo oryginalny, a zarazem funkcjonalny. Materiały drukowane w procesie obróbki introligatorskiej zostały poddane następującym operacją: sztancowanie, tłoczenie ślepe, kaszerowanie. Zostały wykonane również liczne nietypowe prace introligatorskie.

Dwie nagrody jakie otrzymała wykonana przez nas praca są tym cenniejsze, że zostały przyznane przez Jury w znamienitym składzie Więcej

      Nagroda za wysoką jakość druku i oprawy

Nasza drukarnia została nagrodzona za wysoką jakość i staranność wykonania książek. Nie było to zaskoczenie bo wszystkie prace wykonujemy tak jakby miały brać udział w konkursie. Efektem współpracy z Fundacją Miska Ryżu jest druk i oprawa całej serii niezwykle oryginalnych, ręcznie robionych książek. Serię tą cechuje nie tylko niezwykła, nietypowa oprawa, ale też druk wnętrza książek który był wykonany na szarym papierze pakowym. Praca ta została doceniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w 45 Konkursie NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI ROKU 2004

Zostaliśmy nagrodzeni za druk i nietypową oprawę

Seria książek ręcznie oprawianych w nietypowy sposób

13 kwietnia 2005 roku odbyło się posiedzenie Sądu Konkursowego 45. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2004. W Konkursie wzięło udział 69 wydawnictw, które nadesłały 108 tytułów.

Jury 45 Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2004 w składzie:

  • Józef Wilkoń – przewodniczący
  • Jan Bokiewicz
  • Wojciech Freudenreich
  • Andrzej Heidrich
  • Katarzyna Iwanicka
  • prof. Janusz Stanny
  • Mieczysław Wasilewski
  • prof. Stanisław Wieczorek

nominowało do nagród i wyróżnień 70 książek.

Wykonana przez nas seria oryginalnych książek zdobyła wyróżnienie. Projekt wykonanej przez nas serii jest unikalną próbą zebrania najwyższej klasy nauk w pięknej, odwołującej się do tradycji formie. Książki wydawane są według tradycyjnych chińskich wzorów: nietypowa oprawa - książki są ręcznie wiązane sznurkiem, zbiór kartek przypomina harmonijkę (kartki są podwójnie złożone, nie rozcięte), okładki tworzą pojedyncze arkusze ozdobnego kartonu. Blok książek (chociaż w tym przypadku trudno mówić o bloku) jest drukowany na starannie dobranym szarym zgrzebnym papierze.

Otrzymane wyróżnienia w konkursie NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI ROKU organizowanym przez PTWK był uhonorowaniem naszej pracy

Shopping Cart