Ekologia - Drukarnia MATRIX dba o środowisko

W naszej drukarni nie jest nam obce dobro przyszłych pokoleń, a ponieważ cenimy sobie bezpośredni kontakt z przyrodą i dlatego jesteśmy wrażliwi na ochronę naszego środowiska. Ponadto mamy świadomość, że środowisko jest jednym z największych dóbr ludzkości i w związku z tym jego ochrona jest jednym z priorytetów w naszej drukarni. Drukowanie w naszej drukarni produktów poligraficznych w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego nie powoduje wzrostu ich ceny! Jeżeli zależy Ci na ochronie naszego środowiska - drukuj w drukarni MATRIX

Nasze Drukarnie z Warszawy i Piaseczna chronią środowisko każdego dnia

Drukarnia MATRIX chroni środowisko bo należymy do tego Świata

Nigdy wcześniej temat ochrony środowiska nie była tak ważna zarówno dla nas jak i przyszłych pokoleń ja w obecnych czasach. Codziennie słyszymy: „degradacja środowiska”, "CO2", "efekt cieplarniany", "zmiany klimatu". Zarówno kierownictwo drukarni MATRIX jak i jej załoga przejawiają proekologiczne nastawienie. Uświadamiamy pracowników, że dbałość o środowisko zaczyna się już na poszczególnych stanowiskach pracy. Załoga nasza świetnie to rozumie i wiele osób zrezygnowało z samochodów jako środka transportu w drodze do pracy. Osoby te wybrały rowery, lub komunikację miejska. Pracownicy, którzy do dojazdów wykorzystują samochody (z uwagi np. na trudności z dojazdem środkami komunikacji publicznej) po drodze zabierają kolegów i w konsekwencji jednym autem jedzie 4 - 5 osób. Takie działania przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2.

Dlatego codziennie w pracy naszej drukarni od samego początku naszej działalności podejmujemy działania, które chronią nasze środowisko. Nadrzędnym naszym celem jest stosowanie surowców i materiałów pochodzących z recyklingu. Ponadto w naszej drukarni przykładamy bardzo dużą wagę do sposobu w jaki surowce (papiery, kartony), a także materiały (farby) zostały wyprodukowane. Wybieramy dostawców, którzy stosują tak jak my politykę proekologiczną i przywiązują wagę do ochrony środowiska na etapie produkcji poprzez ograniczanie emisji CO2, oszczędności wody itd. Dlatego w naszej drukarni używamy surowców i materiałów renomowanych producentów, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty z zakresu ochrony środowiska.

Oto działania podejmowane w naszej drukarni w celu ochrony środowiska

W drukarni używamy tylko certyfikowanych papierów i kartonów
W naszej drukarni staramy się zaproponować naszym Klientom druk ich prac na papierach i kartonach powtórnie przetworzonych, a więc pochodzących z recyklingu. Niestety nie zawsze jest to możliwe np. z uwagi na stopień bieli papieru z recyklingu, który wynosi 70 %. Wówczas stosujemy papiery i kartony posiadające certyfikat FSC lub PEFC. Dzięki stosowaniu papierów z certyfikatem FSC / PEFC mamy pewność, że drewno przeznaczone do produkcji papieru pochodzi wyłącznie z lasów w których gospodarka leśna prowadzona jest w sposób zrównoważony, a więc nie naraża przyszłych pokoleń na życie w środowisku „wylasowionym”.
W drukarni używamy farb na bazie olejów naturalnych

W procesie druku offsetowego używamy wyłącznie farb, które nie zawierają w swoim składzie trujących związków metali ciężkich jak ołowiu, rtęci kadmu, chromu, itp. Farby jakich używamy do druku pochodzą od czołowego europejskiego producenta i są wykonane z surowców odnawialnych jakimi są oleje roślinne, ponadto posiadają oznaczenie MOF - Mineral Oil Free (nie zawiera olejów mineralnych). Farby te są biodegradowalne, a więc bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Oszczędności materiałowe

Technolodzy w naszej drukarni tak planują produkcje, aby podczas realizacji zleceń Klientów powstawało jak najmniej odpadów. Ponadto wstępny rozruch maszyny (tak zwany rozjazd) wykonywany jest na papierach i kartonach pochodzących z makulatury. Makulatura zwana przez nas rozjazdową używana jest do tego celu wielokrotnie.

Segregacja odpadów

Dzięki wysokiej świadomości naszej załogi w naszej drukarni segregujemy odpady już na poszczególnych stanowiskach pracy. Posegregowane odpady przekazujemy następnie wyspecjalizowanym firmą z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Firmy te poddają odpady procesowi recyklingu lub procesowi utylizacji.

Gospodarka odpadami niebezpiecznymi w naszej drukarni

Zlewki po myciu maszyn offsetowych, oraz zużyte czyściwo nie są mieszane z odpadami organicznymi, a są gromadzone w osobnych pojemnikach i następnie przekazywane certyfikowanym firmą celem do utylizacji.

Monitorujemy i obniżamy emisje LZO (Lotne Związki Organiczne)

W procesie druku offsetowego używa się wiele preparatów chemicznych. Preparaty te są źródłem emisji LZO czyli  Lotne Związki Organiczne, które mają negatywny wpływ na człowieka jak i na środowisko naturalne, a szczególnie na warstwę ozonową. Dlatego w naszej drukarni nie szczędzimy wysiłków, aby monitorować i obniżać na bieżąco emisje LZO. Obniżanie emisji LZO prowadzimy poprzez stosowanie preparatów o możliwie wysokiej temperaturze zapłonu – im wyższa temperatura zapłonu tym niższa emisja LZO. Obniżyliśmy zawartość alkoholu izopropylowego (IPA) w roztworze zwilżającym z 10 - 12 % do 3 – 4 %. Obecnie prowadzimy prace nad całkowitym wyeliminowaniem alkoholu izopropylowego z procesu druku.

Ograniczamy emisję CO2 i oszczędzamy energię

Ciepło wydzielane z silników maszyn i kompresorów wykorzystujemy w okresie zimowym do ogrzewania pomieszczeń produkcyjnych. Dzięki takiemu działaniu energia jest wykorzystywana w dwojaki sposób, co w konsekwencji przyczynia się obniżenia emisji CO2 do atmosfery.

DRUK OFFSETOWY

Tani druk offsetowy w Warszawie

Nasza offsetowa drukarnia Warszawa i Piaseczno realozuje druk offsetowy od początku działalności. Druk offsetowy jest zawsze wykonywany na najwyższym poziomie. Dzięki zdobytemu ogromne doświadczeniu, które w połączeniu z inżynierską wiedzą poligraficzną kadry zarządzającej pozwala nam zachować najwyższą jakość produktów, szybki czas realizacji zleceń przy konkurencyjnych cenach. Posiadamy kilka maszyn offsetowych o zróżnicowanym formacie, dzięki czemu możemy wykonywać duże i małe nakłady.

Nasza drukarnia offsetowa oferuje tanie usługi druku w mieście Warszawa

Drukarnia Matrix posiada bardzo długie doświadczenie w branży poligraficznej. Rok 1990 to początek naszej działalności i przygody z poligrafią. Początkowo obszarem naszego działania był to druk offsetowy, przygotowalnia CTF z pracownią fotograficzną oraz własna  introligatornia. Posiadanie własnej introligatorni, zapewniało nam kontrolę jakości na każdym etapie procesu produkcji. Od 2005 roku realizujemy również druk cyfrowy.

W procesie druku offsetowego i w procesie druku cyfrowego oraz w procesie opraw introligatorskich takich jak np: oprawa twarda, oprawa broszurowa, czy oprawa kombinowana używamy wyłącznie surowców, klei, chemii najwyższej jakości renomowanych producentów. Wiemy bowiem, że tylko wysoka jakość użytych w procesie produkcyjnym komponentów i surowców da gwarancję, że finalny produkt będzie najwyższej jakości. Nasza drukarnia nie boi się wyzwań w postaci trudnych projektów poligraficznych i dlatego chętnie podejmujemy się realizacji nietypowych zleceń które wymagają użycia różnych technik druku lub nietypowych surowców.

W naszej drukarni żywe są idee tradycyjnego i solidnego rzemiosła poligraficznego  na najwyższym poziomi. Obecnie to rzemiosło wspierane jest najnowszymi technologiami poligraficznymi, najnowszymi komponentami do druku i załogą złożoną z doświadczonych i wysokokwalifikowanych pracowników.

Nasza wysoko wykwalifikowana kadra techniczna, kompetentna załoga, dobre umaszynowienie daje gwarancje terminowego wykonania nawet nietypowych zleceń. Dotyczy to zarówno druku offsetowego, jak i cyfrowego. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra techniczna, personel o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu będą pracować z Klientem i dołożą wszelkich starań, aby produkt końcowy spełnił oczekiwanie Klienta.

3

INTROLIGATORNIA

Profesjonalna oprawa książek, katalogów, albumów, oprawa twarda publikacji

Introligatornia jest ważnym działem w drukarni. Nasza drukarnia posiada dobrze wyposażoną introligatornię jak też kompetentną i doświadczoną załogę. Dlatego wykonywane przez nas Państwa zlecenia zawsze są wykonywane z dużą starannością i zaangażowaniem. W naszej introligatorni oprócz opraw publikacji takich jak książki, katalogi, albumy wykonujemy opakowania oraz wszelkie prace z zakresu BTL i POS. Ponadto dzięki dobremu umaszynowieniu możemy usługowo wykonywać prace dla innych firm z branży poligraficznej.

Nasze prace otrzymały wiele nagród

Grand Prix za druk i oprawę

Nasza praca zdobyła Grand Prix. Duże doświadczenie i wiedza poligraficzna pozwoliły nam na realizację złożonego zlecenia. Zlecenie zostało wykonane perfekcyjnie. W roku 2006 w prestiżowym konkursie ART of PACKAGING Drukarnia MATRIX zaprojektowała i wykonała opakowanie - album, jest to w istocie teczka z nośnikiem CD i w swoich kieszeniach zawierała dwie drukowane publikacje. Nasza praca wygrała w kategorii otwartej zajmując pierwsze miejsce, a następnie została wybrana jako Najpiękniejsze Opakowanie Roku zdobywając GRAND PRIX.

Nagroda za wysoką jakość druku i oprawy

Nasza drukarnia została nagrodzona za wysoką jakość i staranność wykonania książek. Nie było to zaskoczenie bo wszystkie prace wykonujemy tak jakby miały brać udział w konkursie. Efektem współpracy z Fundacją Miska Ryżu jest druk i oprawa całej serii niezwykle oryginalnych, ręcznie robionych książek. Serię tą cechuje nie tylko niezwykła, nietypowa oprawa, ale też druk wnętrza książek który był wykonany na szarym papierze pakowym. Praca ta została doceniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w 45 Konkursie NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI ROKU 2004

DRUK CYFROWY

Cyfrowa drukarnia Warszawa oferuje tani druk cyfrowy

Nasza cyfrowa drukarnia Warszawa realizacja druk w technice cyfrowej na urządzeniach wysokiej klasy, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić Państwu najwyższą jakość zamawianych przez Was prac przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Wydruki cyfrowe możemy wykonywać od formatu A-5 do formatu A3+. Druk realizujemy bezpośrednio z plików, które zostały przygotowane na komputerach PC, oraz Mac. Prace, które nie wymagają skomplikowanych procesów wykończeniowych realizujemy praktycznie "od ręki".

Shopping Cart