Hot stamping

Hot stamping – jest to tłoczenie na gorąco. Wykorzystuje się ciepło i nacisk na matryce poprzez foto trawione lub grawerowane. Za pomocą matryc przenosimy projekt graficzny (np. logo) na podłoże takie, jak papier, karton, etykiety, tworzywa sztuczne.
Większość matryc do tłoczenia na gorąco jest wykonana z miedzi, mosiądzu lub magnezu. Matryce z miedzi i mosiądzu są najbardziej trwałe. Perfekcyjnie odwzorowują najmniejsze szczegóły i bardzo dobrze przenoszą ciepło.
Matryce magnezowe są mniej trwałe i nie oddają aż tak dobrze szczegółów projektu jak w odniesieniu do mosiężnych czy miedzianych.
Używa się ich do prostszych projektów do mniejszych nakładów. Zwykle w celu oszczędności kosztów. W tym procesie matryca jest montowana i podgrzewana w prasie. Po dociśnięciu matrycy do podanych arkuszy papieru, połączenie ciepła i ciśnienia przenosi folię na podłoże.

Główną zaletą hot stamping jest jego atrakcyjność wizualna. Nadaje produktom dodatkowy akcent bogactwa i jakości, który pomaga im się wyróżnić. Wysyła wiadomość, że produkt jest o krok wyżej, że jest czymś wyjątkowym, intrygującym i wartościowym. Folie stosowane do hot stamping są nieprzezroczyste, co oznacza, że nie zmieniają koloru niezależnie od podłoża na które są nakładane. Umożliwia to uzyskanie dużego kontrastu z jasnym wzorem lub napisem na ciemnym tle. Folie do hot stamping mogą być w bardzo bogatej palecie barw. Występują również w technice holograficznej o różnych wzorach. Ten proces uszlachetniania druków bardzo podnosi atrakcyjność produktu końcowego jak wizytówki, opakowania, eleganckie książki.

Shopping Cart